Šport

Točka Pece v Ormožu PDF natisni E-pošta
Prispeval Jure Lesjak
Torek, 10 November 2009 14:21

V trinajstem krogu Štajerske nogometne lige so igralci nogometnega kluba Peca remizirali pri drugouvrščeni ekipi Ormoža. Po devetdesetih minutah izenačenega srečanja so gledalci videli po en zadetek na vsaki strani.

Ormož vs. Peca

Tekmo so bolje začeli gostje iz Črne na Koroškem, ki so v prvih desetih minutah imeli rahlo terensko premoč. Najlepšo priložnost za prvo vodstvo na tekmi je po lepi podaji Lupše zapravil Brdnik, čigar strel je domači vratar Kocen s težavo obranil. Ormož je bil na začetku srečanja povsem nenevaren v poizkusih proti vratom Klavža, ki pa si je v trinajsti minuti dovolil hudo napako, saj je slabo ocenil let globinske žoge in prehitro zapustil svoj kazenski prostor, tako da podaje ni uspel prestreči - žogo je v prazen gol popeljal Jurčec in domačine povedel v vostvo. Po zadetku so bili Ormožani malenkost boljši nasprotnik, vendar je Peci v sedemintrideseti minuti uspelo izenačiti. Po izvedenem kotu je bil v šestnajstmetrskem prostoru najbolj spreten Brdnik, ki je iz pol-voleja neubranljivo zadel levi zgornji kot domačih vrat. Polčas se je tako končal z izidom 1-1.

V drugem delu so maloštevilni gledalci (zbralo se jih je okoli trideset) videli izenačeno srečanje, ki ni ponudilo večjih priložnosti za dosego (odločujočega) zadetka. Pri Peci sta v tem delu dobro predstavo pokazala predvsem Plaznik in Marin, ki je nekajkrat lepo prodrl po desni strani, vendar se je večina teh akcij končala brez strela na Kocenova vrata. Ormožani so bili v drugem polčasu brez pravega poizkusa (enako tudi Peca), kljub temu pa bi edino večjo napako ožje obrambe lahko tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom kaznoval Mihalič - tokrat se je dobro izkazal Klavž in tako je po devetdesetih minutah ostalo pri (pravični) delitvi točk.

Peca bo v štirinajstem krogu Štajerske nogometne lige - zaradi ugodnih vremenskih razmer se bo jeseni najverjetneje odigralo že prvo spomladnsko srečanje - odpotovala v Vransko, ki trenutno zaseda zadnje mesto na razpredelnici. Peca je z devetnajstimi točkami na solidni sedmi poziciji, z zmago bi se bržkone povzpela še kakšno mesto višje, saj so zaostanki za vodilnimi izjemno majhni.

Ostale rezultate in lestvico ŠNL si lahko ogledate tukaj.

Koroški derbi Fužinarju, poraz Črnjanov PDF natisni E-pošta
Ponedeljek, 09 November 2009 11:16

Odbojka, fotografija je simboličnaV tretjem krogu druge državne odbojkarske lige so v koroškem derbiju slavili igralci ekipe Fužinar Metal Ravne, ki so na domačem terenu premagali moštvo TAB Mežica. Končni rezultat srečanja se je ustavil pri 3-1 v nizih. Ravenčani so dobili prvi in drugi set (-17, -20), v tretjem so bili boljši Mežičani (-23), četri niz (in s tem končno zmago) pa so zopet osvojili odbojkarji Fužinarja (-18). Po treh odigranih krogih sta obe ekipi uspeli doseči po eno zmago in trenutno zasedata sedmo (Fužinar Metal Ravne) oziroma osmo mesto (TAB Mežica).

Prvi poraz v sezoni so doživeli tudi v taboru odbojkarskega kluba Črna, ki je moral priznati premoč Kekoopremi iz Žužemberka. Domačini so bili boljši s 3-0 (-19, -21, -16). Črnjani s petimi točkami zasedajo četro mesto na razpredelnici, v naslednjem krogu se bodo pomerili z ekipo Salonit Anhovo II. Fužinar Metal Ravne gostuje v Kočevju, TAB Mežica pa v Žužemberku.

Lestvica 2. DOL

Peca končno do nove (pomembne) zmage PDF natisni E-pošta
Prispeval Jure Lesjak, foto: arhiv Bajte
Ponedeljek, 02 November 2009 16:17

V soboto so nogometaši črnjanske Pece le prišli do nove zmage v Štajerski nogometni ligi. V predzadnjem krogu jesenskega dela prvenstva so z 2-1 premagali ekipo BOČ Poljčane, ki je v Črni na Koroškem končala svoj zmagovalni niz.

Peca je po seriji neuspehov (Gerečja vas,
Koroške Gradnje, Bistrica, Rogaška, Bukovci) padla v relativno globoko krizo, saj je od šestega do enajstega kroga padla kar za osem mest na razpredelnici ŠNL (z drugega na deseto mesto). S petnajstimi točkami je sicer še vedno držala priključek s sredino lestvice, slab rezultat pa bi Črnjane postavil nič kaj zavidljiv položaj. Na drugi strani bi se z zmago lahko povzpeli celo za pet mest višje, po razpletu vseh tekem enajstega kroga pa so je Peca morala zadovoljiti s solidnim sedmim mestom.

Srečanje dveh izenačenih ekip, ki si ga je ogledalo dobrih sto petdeset gledalcev (med njimi tudi kakšnih dvajset navijačev iz Poljčan, ki so skoraj celotno tekmo z glasnim vzklikanjem bodrili svoje nogometaše), je v prvem polčasu ponudilo dokaj nepovezano igro. Priložnosti za zadetek je bilo malo, še najlepši sta pri Peci zapravila Lesjak (strel s prostega strela je oplazil vratnico gostujočih vrat) in Čeru, čigar strel je lepo obranil Pepelnak. Poljčane so poizkušale iz občasnih protinapadov, ki so se v večini primerov končali brez strela na vrata Klavža. Tik pred koncem polčasa pa so gostje vendarle prišli do lepe priložnosti in povedli z 0-1, saj je napako domačega vratarja v enainštirideseti minuti kaznoval Marzidovšek in postavil izid polčasa.

NK Peca

V drugem delu je Peca strnila svoje vrste in prikazala boljšo igro, četudi uvodne minute tega niso ravno napovedovale. Odločilen trenutek tekme se je zgodil v šestdeseti minuti, ko je v igro vstopil Lupša, domači trener in igralec, saj je bilo potrebnih samo nekaj minut, da je izid izenačil - po nespretnem posredovanju gostujočega branilca je hladnokrvno zadel po predložku Lesjaka. Samo nekaj minut kasneje se je lepa priložnost ponudila Brdniku, ki se je znašel sam pred vrati Pepelnaka, vendar ni uspel zadeti. Idealno priložnost je kmalu zatem zapravil tudi Lesjak, ki je po napaki gostujočega vratarja z bližine zadel le prečko. Isti igralec pa je v petinsedemdeseti minuti vendarle zadel: po dolgi akciji, ki jo je z drsečim štartom začel Lesnik, je žogo na robu šestnajstmetrskega prostora sprejel Lupša in podal do domačega kapetana, ki je po preigravanju z malce sreče zadel za prvo vodstvo Črnjanov na tekmi.

V zadnjih desetih minutah so se domačini pomaknili na svojo polovico in se povsem posvetili branjenju rezultata. Poljčane so poizkušale iz vseh pozicij, vendar se je venomer dobro izkazal domači vratar Klavž, ki je v veliki meri pripomogel k zmagi Pece. Napeto dogajanje v zadnjih minutah se je s travnate površine preselilo tudi na tribune, kjer je prišlo do fizičnega obračuna med gostujočimi in domačimi navijači - nekaj minutni zaplet so uspešno rešili domači redarji, ki so se po devetdesetih minutah skupaj z navijači in igralci Pece veselili novih treh točk.

Peca v zadnjem krogu jesenskega dela gostuje v Ormožu, ki s triindvajsetimi točkami zaseda drugo mesto. Zaradi prepovedi igranja bodo manjkali Terbovšek, Lesjak (oba četrti rumeni karton) in Čeru (rdeči karton). Osvojena točka bi pomenila velik uspeh, morebitna zmaga bi veselje še nekaj krat potencirala. Oboje je s pravim pristopom, borbeno timsko igro in malo sreče povsem dosegljivo.

Peca - Boč Poljčane 2:1 (0:1)

Peca: Klavž, Kaker, Krebs, Brdnik, Lesjak, Čeru, Bilič, Plaznik (Lesnik 35′, Slekovec 86′), Terbovšek (Lupša 62′), Marin (Jezeršek 49′), Oprešnik.
Neizkoriščene menjave: Kreuh, Rožanc, Fortin.
Rumeni kartoni: Terbovšek 33′, Čeru 53′, Lesjak 57′, Brdnik 61′, Lupša 75′, Jezeršek 88′.
Rdeči karton: Čeru 90′.
Trener: Boštjan Lupša.

Boč Poljčane: Pepelnak, Curk, Kralj, Vehovar, Graf (M.Hajšek 61′), Drosk, Marzidovšek, N.Hajšek (B. Grobin 84′), Pinter, Habjan (F. Grobin 72′), Sagadin.
Neizkoriščene menjave: Črešnar, D. Hajšek, Štefanič.
Rumena kartona: Graf 54′, Pepelnak 61′.
Trener: Bojan Brodnjak.

Izjemen uspeh za KK Dravograd PDF natisni E-pošta
Prispeval KK Dravograd, foto: KK Dravograd
Ponedeljek, 02 November 2009 13:06

V soboto, 7. novembra, bo za KK Dravograd zgodovinski dan. Prvič v sodobni zgodovini kluba se je katera od selekcij uvrstila na zaključni turnir četverice najboljših moštev v državi. Košarkarje Stin Dravograda (pionirji U12) v polfinalu, ob 11.30 uri, čakajo Parklji.

ob 16.30 uri

Vabimo vse starše, sorodnike in ostale pristaše kluba, da si turnir v Trbovljah ogledajo v živo!

Črna slavila na Ravnah PDF natisni E-pošta
Torek, 27 Oktober 2009 13:29

Člani odbojkarskega kluba Črna na Koroškem so v drugem krogu druge državne odbojkarske lige na Ravnah na Koroškem premagali ekipo Fužinar Metal.

Marko KamnikNapeto srečanje med novim drugoligašem - Črna se je v 2. DOL uvrstila v letošnjem letošnjem letu (članek lahko najdete tukaj) - in bivšim prvoligašem se je končalo šele po petih nizih. Prvi set je dokaj suvereno osvojil Fužinar (-17), v drugem je Črna po hudi borbi izenačila (-24) in dobila tudi naslednji niz (-21). V četrtek setu so Ravenčani sicer izenačili (-17), vendar so se po zadnji točki Marka Kamnika (na sredini desne fotografije) veselili Črnjani, ki so zadnji niz dobili z dvema točkama razlike (-13).

Črna po dveh krogih s petimi točkami zaseda visoko drugo mesto na razpredelnici, boljši so samo igralci Šoštanja, ki imajo ob višjem količniku (6,0) šest točk. Fužinar Metal Ravne trenutno zaseda osmo mesto (ena točka). TAB Mežica, še tretji koroški drugoligaš, se je z zmago nad Kočevjem (3-0) povzpela na peto mesto.

Ostale rezultate in lestvico 2. DOL si lahko ogledate tukaj.