Šport

Peci le remi pred domačimi gledalci PDF natisni E-pošta
Prispeval Primož Fajmut
Ponedeljek, 08 November 2010 17:01

Nogometaši Pece so na (verjetno) zadnji domači tekmi v jesenskem delu Štajerske lige remizirali z ekipo Boč iz Poljčan, končni rezultat je bil 1:1. Na težkem igrišču, ki je več kot očitno preobremenjeno, so gledalci v toplem in sončnem vremenu v prvem polčasu spremljali dokaj zanimiv dvoboj. V začetnih minutah so tako eni kot drugi poizkusili z nekaj streli od daleč, ampak sta bila oba vratarja zbrana in se nista pustila presenetiti. V 28. minuti je prišlo do prekinitve tekme, ko sta v dvoboju obležala Boštjan Brdnik in gostujoči vratar, na srečo pa sta oba lahko nadaljevala s srečanjem. Ko je vse kazalo, da prvi polčas ne bo prinesel zadetkov, je v 44. minuti po predložku iz kota žogo v gol spravil Bogdan Tušek, za katerega je bil to prvi zadetek v sezoni.

NK Peca

Tudi drugi polčas je minil v enakovredni igri, po nekaj manjših priložnostih tako na eni kot na drugi strani pa je Boč v 66. minuti prišel do izenačenja, ko je iz bližine s pravo 'bombo' zadel Drosk. Gostje so se z izidom zadovoljili, Peca pa je do konca tekme bolj napadla, ampak na žalost se ni izšlo. Izpostaviti je treba dve priložnosti, v 78. minuti, ko se je Andrej Piko namesto strela odločil za podajo pred gol ter 88. minuto, ko je po prodoru B.Brdnika žoga presenetila Mitjo Marina in je njegov strel iz neposredne bližine vratar gostov ukrotil. V 80. minuti sta obe ekipi ostali z igralcem manj, ko sta zaradi medsebojnega obračunavanja rdeča kartona dobila Piko pri domačih in Vehovar pri gostih. Vsekakor pa je čudno, da vodstvo tekmovanja za glavnega delilca pravice delegira sodnika, ki prihaja iz Poljčan …

Peca - Boč Poljčane 1:1 (1:0)

Peca: Kreuh, Krebs, Slekovec, Kotnik, Piko, Belej (Marin 53'), Tušek (Obretan 59'), Pušnik, Lesjak, B.Brdnik, Lupša (A.Brdnik72').
Neizkoriščeni menjavi: Krof, Oprešnik.
Rumeni kartoni: B.Brdnik 29', Lesjak 35', Pušnik 45', Slekovec 89'.
Rdeči karton: Piko 80'.
Trener: Boštjan Lupša.

Boč Poljčane: Pepelnak, Curk, T.Žnidar, Graf, Vehovar, Drosk, Grobin (Babulč 81'), Šket, Jelovšek (Avgustinovič 74'), Marzidovšek, Volavšek.
Neizkoriščena menjava: K.Žnidar.
Rumeni kartoni: Jelovšek 52', Drosk 54', Žnidar 68'.

3. SNL vzhod

Dravograd je z 1:4 v gosteh ugnal ekipo Grada, s čimer se je povzpel na šesto mesto razpredelnice. V nedeljo, 7. novembra, bodo najboljši koroški nogometaši gostili Zreče.

Lestvica
Lestvica 3. SNL vzhod (mnzveza-ptuj.si)

Štajerska nogometna liga

Peca še vedno nadaljuje s slabimi rezultati: tokrat jih je hudo porazil vodilni Zavrč, ki je bil boljši kar s 6:0. Črnjani bodo mizerno formo skušali popraviti že v soboto, ko bodo pred domačimi gledalci iskali nove tri točke proti Poljčanam.

Koroške gradnje so osvojile pomembno točko v Šoštanju, kjer se je srečanje končalo brez zadetkov. Dvanajsta ekipa ŠNL bo prihajajoči konec tedna odpotovala v Šmarje pri Jelšah.

Lestvica
Lestvica Štajerske nogometne lige (
mnzveza-ptuj.si)

1. MNZ Maribor

Radlje so doživele peti poraz v sezoni: pred domačimi gledalci so z 1:2 izgubile proti Železničarju iz Maribora. V naslednjem krogu bodo Radeljčani gostovali v Kungoti.

Lestvica
Lestvica 1. MNZ Maribor (mnzveza-mb.si)

2. MNZ Maribor

V Črni na Koroškem je potekal derbi med Peco 2 in Fužinarjem, ki je bil po devetdesetih minutah boljši z 0:1. Korotan je na domačem terenu izgubil proti Miklavžu (1:3), Akumulator pa proti Brunšviku (0:4).

Naslednji krog: Fužinar vs Korotan, Brunšvik vs Peca 2, Marjeta vs Akumulator.

Lestvica
Lestvica 2. MNZ Maribor (mnzveza-mb.si)

Uspešen vikend zgolj za nižjeligašice PDF natisni E-pošta
Sreda, 03 November 2010 16:49

1. DOL ženske

Prevaljčanke so v preteklem krogu gostovale pri vodilni ekipi Alianse, ki je bila premočna za koroške predstavnice v prvi državni odbojkarski ligi. Tekma se je končala v treh setih (25:12, 25:13, 25:21). V šestem krogu (sobota, 6. november) bo na Prevalje pripotovala ekipa Novega mesta.

Lestvica
Lestvica 1. DOL ženske (odbojka.si)

2. DOL ženske

Igralke Kostmanna iz Slovenj Gradca so doživele drugi poraz v sezoni: v Škofji Loki so bile domačinke boljše s 3:0 v nizih (25:19, 25:16, 25:22). Neuspešna je bila tudi ekipa Mislinje, ki je pred domačimi gledalci proti Murski Soboti izgubila z 2:3 (16:25, 25:18, 25:23, 24:26, 10:15). V soboto, 6. novembra, bo v Slovenj Gradcu na sporedu koroški derbi (Slovenj Gradec vs Mislinja).

Lestvica
Lestvica 2. DOL ženske (odbojka.si)

3. DOL ženske - vzhod 1

V Dravogradu so domače odbojkarice s 3:1 (25:16, 25:19, 14:25, 25:17) porazile Mežico, Črna je gladko, s 3:0 v nizih (25:13,25:18,25:17), ugnala Mozirje, Vuzenica je bila uspešna na gostovanju v Ljubnem (2:3; 27:25, 25:20, 23:25, 10:25, 13:15), zmago s 3:0 (25:9, 25:18, 25:13) pa so zabeležile tudi igralke druge ekipe Prevalj, ki so ugnale Celjanke. Naslednji krog (6. november): Mežica vs Cinkarna Celje, Kajuh Šoštanj vs Prevalje II, Dravograd vs Črna, , Vuzenica vs Braslovče (5. november).

Lestvica
Lestvica 3. DOL ženske - vzhod 1 (odbojka.si)

Tri ničle za koroške odbojkarje PDF natisni E-pošta
Sreda, 27 Oktober 2010 11:54

Koroške ekipe v drugi odbojkarski ligi tudi po dveh odigranih krogih ostajajo brez zmage. Minuli konec tedna so Črna, TAB Mežica in Fužinar Metal Ravne zabeležili tri poraze. Črnjani so gostovali v Šoštanju, kjer so bili domačini boljši s 3:0 v nizih (25:16, 25:13, 25:14). Z enakim rezultatom se je končalo tudi srečanje v Mežici, le da so tokrat slavili gostje iz Hoč (20:25, 23:25, 19:25). Tudi Ravenčani so izgubili s 3:0, gladko zmago je pred domačimi gledalci osvojil Lubnik (25:22, 25:23, 25:23). Naslednji, tretji krog, sobota, 6. november: Črna vs Lubnk, Fužinar Metal Ravne vs TAB Mežica.

Lestvica
Lestvica 2. DOL moški (odbojka.si)

Pred zaključnimi boji jesenskega dela PDF natisni E-pošta
Ponedeljek, 25 Oktober 2010 11:56

Koroška Dravograd je v desetem krogu pred domačimi gledalci dosegla četrto zmago v sezoni. Tokrat so bili Dravograjčani s 4:2 boljši od Šentjurja. V naslednjem krogu bodo odpotovali v Grad.

Lestvica
Lestvica 3. SNL vzhod (golgeter.com)

Peca nadaljuje serijo neuspešnih predstav in je še tretjič zapored ostala brez zmage. V soboto so Črnjani pred domačimi gledalci remizirali z Ormožem (1:1). V enajstem krogu bodo gostovali pri vodilni ekipa Zavrča. Koroške gradnje so gostovale v Poljčanah, kjer so bili domačini boljši s 3:0. Naslednji konec tedna bodo Slovenjgradčani gostovali v Šoštanju.

Lestvica
Lestvica Štajerske nogometne lige (golgeter.com)

Radlje so minuli vikend z 1:0 izgubile v Teznem. V naslednjem krogu bodo Radeljčani gostili ekipo Železničarja.

Lestvica
Lestvica 1. MNZ Maribor
(mnzveza-mb.si)

Vodilni Fužinar nadaljuje z izjemnimi predstavami, saj ima po devetih krogih še vedno stoodstotni izkupiček točk. Tokrat so Ravenčani na domačem terenu z 2:1 ugnali mežiški Akumulator. Zmago si je priigral tudi Korotan, ki je bil z 0:2 boljši od Radvanj. Peca 2 je bila neuspešna v Miklavžu (3:1).

Naslednji krog: Peca 2 vs Fužinar, Korotan vs Miklavž, Akumulator vs Brunšvik.