Na Forumu so poved'li
"Če gre keremu našemu fuzbalerju na tesno, naj reče pa bojo na naslednji tekmi ultrasi pobirali prostovoljne prispevke da bo mel te za neki sendvič s tirolsko pa pingi sok..." skartizan ob sporu nogometašev in NZS v temi Slovenska nogometna reprezentanca in preostale reprezentance.
|
|
Jure Lesjak
|
|
Četrtek, 28. januar 2010 21:51 |
|
Aleš Gorza, alpski smučar iz Črne na Koroškem, se tudi v letošnjem letu ubada s poškodbo hrbta, ki ga muči že kar nekaj časa. Zaradi tega se sezona 2009/10 zaenkrat še ni odvila po njegovih željah, saj je zaenkrat v Svetovnem pokalu zbral zgolj 69 točk, od tega v njegovi paradni disciplini - veleslalomu - le 13, kar ga uvršča na 37. mesto med veleslalomisti.
Zdaj, ko naj bi bolečine v hrbtu izginile, je prišla na vrsto druga najpomembnejša tekma sezone za 29-letnega Črnjana. Jutri in v soboto bosta namreč v Kranjski Gori na sporedu veleslaloma za Svetovni pokal, na katerih bi lahko Gorza pred domačimi gledalci pokazal dobri predstavi in dosegel najboljšo uvrstitev v letošnji sezoni.

Dober rezultat - kot je Gorza dejal za MMC RTV SLO, si želi izboljšati 15. mesto, njegovo najboljšo uvrstitev na Pokalu Vitranc - bi bil zanj še kako dobrodošel, saj se čez dobra dva tedna začenjajo olimpijske igre v kanadskem Vancouvru, kjer Črnjana čaka najpomembenjše tekmovanje sezone. Ob dobri formi, psihični in fizični pripravljenosti (brez poškodb), visoki motiviranosti ter razpoloženosti bi lahko Gorza v Kanadi pripravil eno izmed velikih presenečenj zimskih olimpijskih iger. Drži, napoved je drzna, hkrati pa je potrebno vedeti, da takšen scenarij ni nemogoč.
Na predzadnjem veleslalomu pred Vancouvrom se bo Gorza podal na progo s štartno številko 30. Prva vožnja bo 9.30, druga ob 12.30. V soboto bo v Kranjski Gori na sporedu še drugi veleslalom, v nedeljo pa se bodo smučarji pomerili v slalomu.
Jutri bodo v St. Moritzu tekmovale tudi smučarke, Tina Maze bo superkombinacijski nastop (superveleslalom + slalom) začela kot tretja. Tekma se bo pričela ob 10.30.
|
|
|