|
V soboto, 5. junija 2010, je v ljubljanskem parku Tivoli potekal že tradicionalni 5. dm tek za ženske, kjer se je zbralo več kot 10.000 ljudi. Na tek se je prijavilo 6.224 udeleženk, ki so se pomerile na pet oziroma deset kilometrov dolgi progi. Med njimi je bila tudi 76-letna Kazimira Lužnik iz Slovenj Gradca, ki je v svoji kategoriji (nad 65 let) na progi dolgi 10 kilometrov dosegla odlično tretje mesto. Sodelovala pa je tudi 73-letna Korošica Katarina Pisnik, ki je v kategoriji nad 65 let na petkilometrski progi zasedla prvo mesto.
Prihodnji petek se bo pričelo za mnoge težko pričakovano svetovno prvenstvo v nogometu. Zaradi tega so v zadnjem času slovenski nogometaši močno na udaru medijev. Vendar slava in poznanost na koroškega nogometaša Marka Šulerja ne vplivata. Ostal je namreč skromen in takšen, kot je. Pred kratkim je oblikoval tudi lastno spletno stran, kjer lahko najdemo marsikatero informacijo o življenju odličnega nogometaša. Moto, ki mu Marko Šuler sledi v življenju, je »Živi polno življenje, kolikor se da, ker je samo eno«. V intervjuju za spletni portal rtvslo.si je nogometaš povedal še, da ne more izpostaviti trenerja, ki ga najbolj ceni. Dodal je, da te vsak trener lahko nauči nekaj, ne pa vsega.
Ministrica za javno upravo Irma Pavlinič Krebs je v preteklem tednu napovedala velike posege v plače javnih uslužbencev. Celotna masa plač v javnem sektorju se je namreč od leta 2007 do leta 2009 povečala za 585 milijonov evrov, kar vodi v povečanje mase plač do leta 2011 za 800 milijonov evrov. Povečanje mase plač je posledica želje po odpravi plačnih nesorazmerij, kar je uvedel pretekli minister za javno upravo Gregor Virant. Uradni stroški omenjene reforme, ki je bila uvedena v letu 2007, naj bi v celoti predstavljali 500 milijonov evrov. Njihova dejanska vrednost pa bo torej veliko višja, kar je glavni razlog za napoved ministrice glede posegov v plače javnih uslužbencev.
V minulih dneh je predsednik protikorupcijske komisije Drago Kos predstavil poročilo o delu Komisije v preteklem letu. Komisija je v poročilu ocenila, da se je število prijav sumov korupcije v letu 2009 podvojilo v primerjavi z letom 2008. Zelo je napredovalo sodelovanje s policijo, najslabše pa je bilo sodelovanje z državnim tožilstvom. V poročilu so zapisali, da se pri policiji pozna odprtost novega vodstva, kar je omogočilo dogovor o vrstah in oblikah potrebnega sodelovanja ter pretok informacij skladno s pristojnostmi. Sodelovanje z državnim tožilstvom pa je bilo najslabše zaradi opozorila Komisije, ki se je nanašalo na sporno prakso »arhiviranja« določenih državnotožiskih spisov, ne da bi zadeve preiskali do konca.
Kapetan slovenske odbojkarske reprezentance Tine Urnaut je skupaj s svojimi soigralci poskrbel za neposredno uvrstitev slovenske reprezentance na evropsko prvenstvo, ki bo leta 2011 v Avstriji in na Češkem. Urnaut je povedal, da je celotna reprezentanca verjela v prvo mesto, vendar so se zavedali, da morajo v vsaki tekmi dati vse od sebe. Dodal je, da se je pri reprezentantih močno poznalo, da jih je večina imela v svojih klubih dobro sezono s težkimi tekmami, kar je pomenilo pridobivanje dragocenih izkušenj. Po dobrih igrah v Mariboru so igralci pridobili na samozavesti ter se tako lažje odpravili na drugi del turnirja v Izrael.
|